Zvyšujeme vaši ochranu proti malware nasazením Whalebone

, 24.Říjen.2017

Komunikaci uživatelů sítě Eurosignal směrem do internetu vyhodnocuje umělá inteligence, vyvinutá českou společností Whalebone. Detekční mechanismus vyvinutý ve spolupráci s ČVUT automaticky detekuje komunikaci škodlivého softwaru v zařízeních zákazníka  a blokuje odesílání dat na servery, ze kterých jsou napadená zařízení ovládána a kde se případně ukládají ukradená data.

 

Čtěte dále

Jsme připojeni k důvěryhodné síti

, 4.Květen.2017

Společnosti 2Connect a.s . a Casablanca a.s ., které jsou správci našich páteřních připojení, jsou součástí projektu FENIX sdružení NIX.cz.

Náročná certifikace u takové autority, jakým je elitní klub společností splňující náročné požadavky na bezpečné propojení, zaručuje našim klientům připojení k infrastruktuře s nejvyšší možnou ochranou a obranou před masivními DoS a DDoS ve stále nebezpečnějším kybernetickém světě.
Čtěte dále

Bezpečný internet pro děti

, 30.Srpen.2016

Internet je zdrojem takřka neomezeného množství informací a to, co na něm můžete najít nebo naopak sdílet, prochází jen velmi omezenou kontrolou. S velkou svobodou tak přichází na řadu velká zodpovědnost, která je důležitá nejen u nejmenších uživatelů.
Čtěte dále

Jak zabezpečit domácí Wi-Fi

Pavel Ježdík , 30.Červen.2016

Nabourat se do špatně zabezpečené Wi-Fi sítě je jednodušší, než byste možná čekali. Na internetu se objevuje spousta návodů, postupů a nástrojů, které nabourání do bezdrátových sítí zjednodušují i pro počítačové laiky. Nenechte nic náhodě a postarejte se o zabezpečení vaší Wi-Fi.
Čtěte dále

Domácí síť: využijte WI-FI router naplno!

, 22.Červen.2016

Pokud máte doma Wi-Fi router, pomocí kterého se připojujete k internetu, pravděpodobně již máte vytvořenou také domácí síť. Není to nic komplikovaného, routery jsou takto nastaveny většinou již z výroby a není potřeba nic složitě měnit. Díky tomu můžete nejen připojit více různých zařízení k internetu (notebook, mobilní telefon, tablet), ale můžete využívat také toho, že vaše jednotlivá zařízení mohou komunikovat mezi sebou, po kabelu i přes Wi-Fi.
Čtěte dále

Jak nastavit Wi-Fi router krok za krokem

, 13.Květen.2016

Připravil vám váš poskytovatel internetu kabelovou zásuvku a vy nyní přemýšlíte, jak do ní zapojit a nastavit Wi-Fi router? Nebo se vám rozbil starý router a měníte ho za nový? Poradíme vám jak postupovat.
Čtěte dále

Co je to agregace?

, 28.Duben.2016

Vrtá vám hlavou, proč máte pomalé připojení nejčastěji večer, kdy ho zrovna nejvíc potřebujete? Možná za to může agregace, parametr, kterým se poskytovatelé připojení většinou příliš nechlubí. My vám naopak vysvětlíme, jak vše vlastně funguje.
Čtěte dále

Jak otestovat kvalitu připojení

, 12.Duben.2016

Pokud chceme otestovat a zhodnotit kvalitu připojení, zajímá nás především stabilita, latence a rychlost. K tomu můžeme využít hned několik různých nástrojů, které nám o kvalitě připojení napoví více.
Čtěte dále

Stabilní internet, jaké parametry hrají roli?

, 24.Březen.2016

Rozvoj internetových služeb jde stále dopředu. Rychlé optické sítě se postupně rozšiřují, kvalita bezdrátového připojení se zvyšuje díky novým standardům a technologiím, a zrychluje se i připojení pomocí telefonních rozvodů. Možností, jak získat domů nebo do kanceláře internet narůstá a jejich poskytovatelé slibují rychlosti, o kterých se nám před pár lety ani nesnilo. Internet ale není jen stahování a přenosové rychlosti nejsou jediným ukazatelem, který byste měli sledovat.
Čtěte dále

Jak na měření rychlosti internetu

Pavel Ježdík , 28.Leden.2016

Chtěli byste znát skutečnou rychlost vašeho internetového připojení? Podívejte se na server speedmeter.internetprovsechny.cz. Výsledky si můžete ověřit i na dalších měřicích serverech. Nebojte, není to nic složitého. Stačí jednou kliknout a za několik sekund budete znát výsledek. Abyste ale dostali co nejpřesnější číslo, je třeba vzít v úvahu pár věcí. Pojďte se s námi podívat, jaké to jsou.

Čtěte dále