Z pátku na sobotu 14.5.2016 proběhl masivní útok na Ubiquti zařízení v naší síti i napříč světem, který způsobil znepřístupnění velkého množství přijímacích jednotek. Všichni naši technici a administrátoři na problému pracují.

Prosíme, své nefunkční připojení hlašte přednostně přes kontaktní formulář zde na webu.

Celá naše síť a všechna vysílací zařízení Ubiquti jsou od víkendu 14.-15.5. funkční. Všechna naše zařízení a všechny dostupné zákaznické jednotky jsou odvirovány.

Pokud Vám připojení i přes to nefunguje, je nejspíš Vaše přijímací jednotka ve výrobním nastavení a bude potřeba provést nová konfigurace.

Vzhledem k vysokému počtu takto postižených zařízení by nám velmi pomohlo, kdybyste se pokusili nastavení obnovit buď sami nebo s někým technicky zdatnějším ve svém okolí.

Zálohy nastavení většiny přijímacích zařízení včetně stručného návodu najdete po svém přihlášení do zákaznické zóny
Jakoukoli zpětnou vazbu, která nám umožní zpřesnit návod pro ostatní, vítáme – na navod@eurosignal.cz

Návod je pro nastavení přijímacího zařízení Ubiquti, pokud jste si v průběhu výpadku resetovali do továrního nastavení jiné zařízení, například domácí wifi (TPLINK, Netis, Dlink…), je nutné ruční nastavení. Návody postupně vytvoříme a budou k nalezení zde na konci stránky.

I odpojené jednotky se budeme snažit na dálku postupně připojovat. Prosíme, nevypínejte své zařízení z napájení! Nemáme pak šanci zařízení znovu připojit.

 NA ŽÁDNÉM ZAŘÍZENÍ NEMAČKEJTE RESET!

Dočasně jsme museli zakázat přístup na  downloads.openwrt.org. Ti z vás, co používají tento systém, nyní nemohou provádět aktualizace. Jedná se o částečné řešení „viru“ na Ubiquity zařízeních a zpomalení jeho šíření

Stručný postup obnovení připojení svépomocí:

  • přihlásit se do zákaznické zóny
  • stáhnout si a prostudovat návod
  • stáhnout si zálohu nastavení
  • postupovat dle návodu

Návody pro nastavení domácích routerů NETIS

Tyto návody potřebujete pouze pokud jste si sami vyresetovali nastavení domácího routeru do továrního nastavení. Pokud resetovane není, tak to nedělejte!

NETISbridge2419proWIN7CZ

NETISrouter2419proWIN7CZ

 

Píší jinde:

root.cz